רכישת פריטי עיצוב וריהוט ברשת – כן או לא?

המרחב המקוון נהפך זה מכבר להרבה יותר ממקום שרק גולשים בו. הוא מאפשר לנו לבצע מגוון פעילויות, כאשר קנייה וירטואלית היא מן הבולטות שבהן. אחת הדוגמאות הייחודיות לכך היא חנויות מקוונות המוכרות לנו פריטים מעוצבים. בחלקן, חנויות אלה מאפשרות לנו לעשות סימולציות ו"להלביש" את הבית בפריטים שנראו לנו מעניינים. באופן כזה, אנו יכולים כבר לדעת כיצד יראה הבית עוד לפני שהזמנו וקיבלנו את הפריטים בפועל. בנקודה זו, מתעוררות להן שתי שאלות מהותיות: 

  • האם אנו עומדים בפתחו של עידן חדש שבו התייעצות מול מעצב פנים היא לאו דווקא הכרחית?
  • מה עדיף יותר: רכישת פריטים מעוצבים בארץ או הזמנתם בצורה מקוונת מחו"ל?

בכדי שנוכל לענות על כך בצורה הנכונה ביותר, עלינו לבחון את העובדות בשטח…

ראשית, תהליכים של שיפוץ או שדרוג הבית עשויים להיות יקרים מאוד. על כן, בכדי להימנע מאי הוודאות של "עשה ואל תעשה" בעולם העיצוב – עדיף לנו להתייעץ מול מעצב פנים מומחה. מדובר הרי באיש מקצוע המכיר היטב את תחומו, אשר יידע כיצד לספק עבורנו "הכוונה עיצובית" מדויקת. בין היתר, הוא יידע לתעדף חומר אחד על פני אחר ולהתאים פריטי עיצוב שונים לחללים שונים בבית (וזאת כמובן, תוך התחשבות מלאה ביכולתנו התקציבית ותוך שאיפה לצמצם עבורנו את עלויות העיצוב בכללותן).

מנגד, האפשרות לבצע "הום סטיילינג" (עיצוב בית) באמצעות המרחב המקוון – היא קורצת לא פחות. נתחיל מזה שבאינטרנט ניתן למצוא  ה – כ – ו – ל . וכשזה נוגע כמובן לעיצוב הבית, אנו מדברים בין היתר על ריהוט, דלתות, חלונות, מנורות, אקססוריז אופנתיים ועוד. בנוסף, פעמים רבות ניתן למצוא פריטים מעוצבים אשר מוצעים במחירים משתלמים ובדמי משלוחים מוזלים מאוד. וחוץ מזה, כפי שכבר ציינו, ישנן פלטפורמות מקוונות ייחודיות המאפשרות לנו לבצע "הלבשה מקדימה" לבית (כאמור – לראות איך הבית שלנו יהיה עתיד להיראות עוד לפני שאנו מבצעים את הזמנת הפריטים בפועל).

בגדול, גם "סטיילינג עצמי" הוא שיטה טובה לעשות עיצוב בבית. אך מה שחשוב לזכור הוא, זה שאין תחליף ל – מקצוענות. מעבר לעובדה שמעצבי הפנים יודעים איך להתאים בין חלל לפריט מסוים, הם גם יכולים לסייע לכם למצוא אותם במחירים כדאיים (לעיתים גם במחירים  "השוברים" את הצעות הרשת). לצד זאת, ההיצע הקיים של פריטי העיצוב באינטרנט תמיד יהיה נרחב יותר. לכן, רק אם לא הצלחתם למצוא את הפריטים שהתעניינתם בהם (או לא הצלחתם למצוא אותם במחירים מוזלים יותר), אז יהיה כדאי לחפש אותם באתרים מחו"ל.

נ.ב

בינינו, אם כל מה שאתם מחפשים כרגע זה עיצוב פנים בחיפה למשל, אז אתם ממש לא צריכים להרחיק לכת… מעצב פנים מקצועי אחד – ואתם מסודרים !