עיצוב פנים במרכז

איזור המרכז התוסס והשוקק הוא כר פורה למעצבי פנים ואדריכלים יצירתיים. עיצוב פנים במרכז מצריך ידע מול הבניה הצפופה, הנוף האורבני השולט, הדירות הקטנות ברוב חלקי הכרך ופרמטרים נוספים, הממצבים אותו כאיזור מאתגר אך מלא סיפוק. מהו תפקידו של האדריכל? מהו תפקידו של מעצב הפנים? ומדוע לא כדאי לכם להתפשר כשאתם בוחרים מעצבי פנים במרכז? הנה כמה הסברים מפי מי שעושה את זה טוב כבר שנים – עוז מינסוב ומשרד האדריכלות ועיצוב הפנים שברשותו.

עיצוב פנים מול אדריכלות

עד שנות ה- 20 של המאה הקודמת, לא הייתה חלוקה מובחנת בין מעצבי פנים לאדריכלים. מעצב פנים היה אדריכל ואדריכל היה מעצב פנים – כולם עשו הכל. ככל שחלפו השנים, הטכנולוגיה התפתחה והרמה המקצועית של נותני השירות השונים השתכללה, הבינו קובעי ההחלטות כי מדובר בשני תחומים שונים שיש להפריד ביניהם. היום לא כל מעצב פנים הוא אדריכל – אלא נדרשת יכולת שונה כדי לזכות בתואר זה ולכל אחד מהם תפקיד שונה ומוגדר.

תפקידו של האדריכל הוא לתכנן מבנים שלמים, תוך התחשבות בתנאי המחיה הקיימים באיזור, בנוף האורבני ברדיוס הקרוב, הבנה בתשתיות הקיימות ועוד. לעומתו, למעצב הפנים נדרשת הבנה בעיצוב, תכנון ושינוי במבנה קיים, בהתאם לצרכי המתגוררים בו או המטרות שהוא אמור לייצג (למשל, משרד עורכי דין עם מקום לקבלת קהל, חדרי ישיבות ועוד). במילים אחרות – אדריכל בונה את הבניין בעוד שמעצבת פנים מעצבת את החללים הפנימיים שבו.

מדוע לא כדאי להתפשר על עיצוב פנים במרכז?

הנוף האורבני המיוחד של איזור המרכז מעמיד לפתחם של מעצבי הפנים אתגרים איתם הם נדרשים להתמודד. שאלות העשויות להתעורר נעות בין "איזו תאורה תשרת את החללים השונים בצורה הטובה ביותר? היכן כדאי למקם את הסלון והאם כדאי לשלב פינת אוכל גדולה במטבח?" לבין "כיצד נגדיל את החלל הציבורי בבית מבלי לפגוע בגודל החדרים?" תפקידו של מעצב הפנים הוא לתת מענה לקושיות השונות, כשהוא משדך בין החזון של בעלי הבית או המבנה לבין המציאות בשטח והתוצאות המקסימליות שניתן לקוות להן. מעצב פנים טוב ויצירתי יודע לנווט בין הצרכים של הדיירים לבין הנתונים היבשים, לצאת בחשיבתו מחוץ לקופסא ולהציע פתרונות ייחודיים לחלל הנתון. מרץ, יצירתיות, תחושה שאין דבר כזה "לא אפשרי" אלא רק צריך למצוא את הדרך, כשרון וגם, כמובן, ידע מקצועי, הם שיוצרים את השילוב המיוחד שמעצב פנים טוב מביא עמו.

עיצוב פנים במרכז על ידי עוז מינסוב מתמחה בעיצוב פנים לכל סוגי החללים, הגדלים ורצונות הלקוח, כשהוא מחזיק במוניטין מפואר וברזומה ארוך שנים בכל ערי המרכז (ובארץ בכלל): תל אביב, רמת גן, יהוד, אור יהודה, פתח תקווה, קרית אונו ועוד ערים רבות נוספות – הכל, כדי להבטיח שהתוצר הסופי יהיה מושלם.