עיצוב סלון בעידן המודרני: טרנדים עכשוויים שיעשו את ההבדל

רבות דובר על חלל הסלון, עד כמה שהוא דומיננטי ומרכז העניינים בכל בית, וגם מאתגר לעיצוב עבור מעצבי פנים. יחד עם זאת, אינכם חייבים לייבא רהיטי יוקרה מחו"ל או להזמין בריקים נדירים ולהשקיע הן תועפות על עיצוב ה"מופע", אלא לשלב אלמנטים נכונים בסינרגיה מושלמת בחלל וכמובן – תכנון רבותי, תכנון.

אז נתחיל בתכנון מקצועי שהוא גולת הכותרת בעיצוב פנים ויסייע לכם לקחת נשימה, לסקור את החלל, לשים לב לתשתיות ובכלל, להגיע מוכנים למשימה. רק נציין כי עיצוב סלון הוא מזמן אינו נחלתם של עשירים בלבד, אלא כל אחד מאתנו יכול להוסיף לחלל טאצ'ים עיצובים מרשימים על פי מיטב הטרנדים האחרונים, ולהפוך את החלל למרשים ויוקרתי, כזה שלא נרצה לצאת ממנו, אבל זה כבר סיפור אחר…

אז תשכחו משליכט ומאלמנטים סטנדרטים ותתכוננו לתבל את החלל באלמנטים מיוחדים. שנתחיל?

אריחי תלת מימד

מקנים לחלל נפח, יוקרה ולמעשה, הם ממש כמו יצירת אמנות גדולה על הקיר. שילוב אריחי תלת מימד הם הטופ של הטופ בעידן העיצוב המודרני אשר נועדו לחפות קיר אחד דומיננטי בחלל שיכול להיות במבואת הכניסה, באזור המזנון והטלוויזיה ואפילו בפינת האוכל. הצורות והטקסטורות הבולטות יעשו את העבודה ויקנו לחלל אווירה מעניינת ויוקרתית.

אווירה חמימה בעזרת קמין

כאשר אנו חושבים על קמין, אנו מדמיינים שבירת קירות ובניית קמין מאבן התופס חצי סלון, אבל לפני שמסיקים מסקנות, כדאי לדעת שניתן לרכוש קמינים קטנים שישולבו בקלות בכל פינה בסלון ויקנו לחלל אווירה רגועה, ממש כמו נרות מעומעמים, אך כאלה שיפיצו חום ואש דומיננטית.

מדפים וקונסולות המחליפים את קירות הגבס

זה הזמן להוציא את הקופסאות, הסלסילות ונישות הגבס מחלל הסלון, ולהוסיף מדפים מעניינים או קונסולות במראה מינימליסטי שיקנו לסלון שיק מיוחד. מובן, שאת המדפים יהיה עליכם למלא (בעדינות!) בפריטי נוי מדויקים כמו עציצים ירוקים קטנים, פסלים, קולאז' משפחתי בקבוקים צבעוניים וכו'.

ספות עם נפח מיוחד

ספות הן מרכז העניינים בסלון ועליהן אנו רובצים ונהנים. לכן, אם כבר משקעים בהחלפת הסלון, בחרו ספות שיעניקו לכם תמורה טובה. בחירת ספות נפוחות, כלומר ריפוד שאינו מתוח לקו התפר, יעניקו לחלל נפח מרשים וגם יהיו נוחות לרביצה בסוף היום.

גופי תאורה גדולים ודומיננטיים

את שקועי התקרה שבקושי ראינו, מחליפים בגאווה גופי תאורה מרשימים וגדולים כגון נברשות ושנדלירים המעניקים נפח לחלל. מובן שתוכלו לשלב גם וגם, כלומר גוף תאורה גדול ומרכזי בחלל הסלון שיקנה אור מרכזי ונוכחות. גם שילוב של מנורת רגל מעוצבת וגופי תאורה עדינים יותר לפינת האוכל יהיו נהדרים בכדי לאזן את נוכחות התאורה בחלל.

לא רק לימון – גם וילון מוסיף המון

וילונות ממסגרים את החלל, מעניקים אווירה חמימה ואינטימית ושומרים על פרטיות דיירי הבית. הטרנדים החדשים בוילונות הם דווקא וילונות בד ארוכים בגוונים סולידיים אחידים, כלומר פחות שילובי צבעים, וודאי שלא תחרה. אם תרצו מראה קלאסי יותר, תוכלו להתקין וילונות גלילה בעיטורים עדינים או וילון זברה (עם פסים) שישתלב נהדר בחלל ולא יגנוב את המופע של הסלון.